معرفی دامنه شفیق فکه shafighefakeh.ir

 

لوگوی پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

دامنه shafighefakeh.ir  در هندل as112-irnic  سایت nic.ir  مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌اول کشوری نقطه-آی‌آر  ثبت گردیده است و با تایتل و عنوان درگاه پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار  فعال است و بخشی از سایت های شفیق فکه، شبکه ایثار در آن معرفی گردیده است.

همچنین قالب سایت شفیق فکه بر روی همین دامنه گذاشته شده است و با پسوند index.php فعال است: shafighefakeh.ir/index.php . بحث اصلی این سایت مطرح کردن موضوع مهم “مطالبات شهدا” می باشد…

سایت شفیق فکه اولین سایت دفاع مقدس و شهدا می باشد که به موضوع مهم مطالبات شهدا که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری می باشد، می پردازد. طرح موضوع مطالبات شهدا که در نوع خود یک مطلب ضروری و جدید است مورد استقبال و توجه علاقه مندان فرهنگ ایثار و شهادت قرار گرفت. به اعتقاد ما دفاع از اسلام و کشور ادای دین بود که توسط رزمندگان با غیرت و دلاور ما در نهایت اخلاص انجام گردید ولی نکته‌ی بسیار مهمی که به هر دلیلی به فراموشی سپرده شد: مطالبات شهیدان از مسئولین نظام و آحاد مردم است.

بدیهی است که رزمندگان ، ایثارگران و بویژه شهیدان دارای مطالباتی هستند. آیا در دوران دفاع مقدس تنها وظیفه‌ی رزمندگان جنگیدن، شهید و مجروح و اسیر شدن بود؟  راستی چه نهادی تا به حال مطالبات این عزیزان را استخراج و تدوین و منتشر کرده است؟ کدام نهاد و گروه مسئولیت پاسخگویی به مطالبات شهیدان را برعهده دارد؟ مگر می شود در این جامعه ، دولت از ملت و ملت از دولت مطالباتی داشته باشند ولی شهیدان مطالبات نداشته باشند؟ سر اصلی این غفلت، در مقام پاسخگویی به مطالبات شهدا، چیست؟ فهم این سؤال و جواب آن بسیار مهم است. چرا نباید در کشوری با فرهنگ که شهادت را فوز عظیم می داند شهادت نامه و مطالبات شهدا نباشد؟  این غفلت و بی توجهی تا کی باید ادامه پیدا کند!؟ و مطالبات رزمندگان و خلیل عظیم شهدا بر زمین بماند؟

شفیق فکه، شبکه ایثار  در حال حاضر پیشرو در مطرح کردن بحث مهم مطالبات شهدا می باشد و مصمم است با ایجاد فضای لازم برای پاسخگویی به این سؤالات در یک تلاش جمعی، از لابلای زندگی نامه، وصیت نامه، خاطرات و گفتگوی با خانواده های معظم شهدا، و مردم شهیدپرور “مطالبات شهدا” را استخراج و همراه با آیات و روایات هم جهت، تدوین و تبدیل آن به فرهنگ خاص جهت اجرا توسط مسئولان تقدیم  نماید.

مطالبات شهدا در زمینه مذهبی، اعتقادی، ولایت فقیه، اجتماعی، سیاسی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی ، علمی ،حفظ آثار دفاع مقدس و سایر …  می تواند می باشد.

نظر بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.