معرفی دامنه مزار شهید mazareshahid.ir سامانه جست و جوی مزار شهدا، نظرگاه عشق

دامنه mazareshahid.ir  در هندل as112-irnic  سایت nic.ir  مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه ‌اول کشوری نقطه – آی‌آر  ثبت گردیده است و با تایتل و عنوان نظرگاه عشق ، سنگ مزار شهید فعال است.

سنگ مزار شهدا نمادها، تصاویر، شعرها و شعارهایی هستند که شاید برای نسل اول و دوم انقلاب بر اثر تکرار عادی به نظر بیاید و اهمیت چندانی نداشته باشد، اما با گذشت زمان ارزش تاریخی و فرهنگی این آثار روشن‌تر خواهد شد. آثاری که از جمله یادگار‌های باقیمانده از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند و نمادی از ایثارهای مؤمنانه دیروز برای نسل پرسشگر امروز و آینده هستند.

مزارهایی که هر کدام از آنها به تنهایی شاخص و گویای اندیشه شهیدانی است که اعتقادات و آرمانهایشان در قالب وصایا و شعارها بر سنگ مزارشان حک شده است. تنوع موجود در شکل ظاهری و محتوای سنگ نوشته‌های مزارها، نمایشگاهی هنرمندان و موزه‌ای تاریخی به وجود آورده است که اگر تمام امکانات بسیج گردیده و همه هنرمندان جمع شوند، قادر نخواهند بود معنویتی که فضای فعلی به زائران القاء می‌کند را به وجود آورند.

در این سامانه کاربر گرامی می تواند سنگ مزار شهید مورد نظر خود را جستجو و سپس آن را روئیت نماید و در صورتی که مایل به هدیه یک شاخه گل به شهید مورد نظر خود باشد و یا بخواهد با ارسال دلنوشته با شهید گرامی ارتباط برقرار نمایید، می تواند بر روی شاخه گل کنار طاقچه کلیک کنید و گل انتخاب شده و متن دلنوشته خود را تقدیم شهید نماید. همچنین در صورتی که مایل به مشاهده اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت وب سایت شهید گرامی باشد، با کلیک بر روی نام آن عزیز به نتیجه دلخواه می رسد. بزودی قابلیت قرائت قرآن و چند امکان دیگر نیز اضافه خواهد شد.

سنگ مزار هر شهید

واله و شیدا می کند سنگ مزار هر شهید

دل را تسلا می دهد سنگ مزار هر شهید

گفتم که دست بگذار بر تربت شهیدان

گفتا توسل ماست سنگ مزار هر شهید

گنج درون خاک را هرگز نمی توان دید

الماس ناب عشق است سنگ مزار هر شهید

گفتم چرا صبوری، مهر که بر دلت هست

گفتا که مهرورز است سنگ مزار هر شهید

گفتم که ره نشان ده، من مانده غریبم

گفتا چراغ راه است سنگ مزار هر شهید

دل را اگر که تنگ است با میل حق در آمیز

حتی عزیز رب است سنگ مزار هر شهید

این جاودانگی ها اینگونه شد میسر

اسباب سرفرازی است سنگ مزار هر شهید

 

شفیق فکه، شبکه ایثار

شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴

سروده شده در مسیر عزیمت به غرب کشور جهت عکسبرداری از گلزار شهدا در شهر کرمانشاه

نظر بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.