بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
حمد و سپاس خداوند را که بر ما منت نهاد و راه خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از خون مطهر شهدا و ادامه راه حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، و حراست از دستاوردهای آنان و پیروی از ولایت فقیه و رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، را بر ما هموار گردانید و ما را لایق آن دانست تا این مسؤلیت بس سنگین را به طریقی دیگر راه گشا شویم و با استعانت از ذوات مقدسه چهارده معصوم علیه السلام خاصه وجود مبارک بقیه الله الاعظم ارواحناله الفدا، برآن شدیم تا فعالیتی را در زمینه مسایل فرهنگی و اجتماعی آغاز نموده و در این رابطه اقدام به راه اندازی “پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه” که در پیش روی شما کاربر گرامی قرار دارد، نماییم.
به استحضار شما می‌رسانیم که یکی از اهداف مهم ما “مطالبات شهدا” می باشد که تا آنجا که ما می دانیم فقط شخص حجت الاسلام و المسلمین حاج محمود دهقانی مسؤل محترم نمایندگی ولی فقیه در بسیج تهران بزرگ که در آن زمان در لشگر بیست و هفت محمد رسول الله صلوات الله علیه، حضور داشتند، تاکنون این بحث بسیار مهم را مطرح و در این راستا اقداماتی را نیز انجام داده است که نتیجه جدیت و تلاش ایشان، اثرات بسیار مطلوب و مهمی است که انشاءالله درمعرض دید و استفاده شما کاربر گرامی قرار خواهیم داد. این برادر عزیز که خود یکی از رزمندگان سخت کوش دوران دفاع مقدس و علاوه برآن از خانواده معظم شهدا نیز می باشد، در سرآغاز کتاب “مطالبات شهدا” که به مناسبت برگزاری اولین کنگره ۲۱۳ شهید طلبه و روحانی لشگر بیست و هفت محمد رسول الله صلوات الله علیه،(که کاری عظیم و درخور تقدیر میباشد) به چاپ رسیده است، آورده اند:
یکی از اهداف یادواره و کنگره ۲۱۳ شهید طلبه و روحانی لشکر۲۷ محمد رسول الله (صلوات الله علیه)  طرح موضوع “مطالبات شهدا” بود که در نوع خود طرح یک مطلب جدید و ضروری بود که مورد استقبال و توجه علاقمندان به فرهنگ شهادت قرار گرفت. دفاع از دین و کشور وظیفه‌ای بود که توسط رزمندگان با غیرت و دلاور در نهایت اخلاص انجام شد ولی نکته‌ی بسیار مهمی که به هر دلیلی به فراموشی سپرده شد، “مطالبات شهدا” ازمسؤلین نظام و آحاد مردم است. آیا در دوران دفاع مقدس تنها وظیفه‌ی رزمندگان جنگیدن، شهید شدن و مجروح گردیدن و اسیر شدن بود؟
بدیهی است که رزمندگان و بویژه شهدا دارای مطالباتی هستند. راستی چه نهادی تا به حال مطالبات این عزیزان را استخراج و تدوین و منتشر کرده است؟ کدام نهاد و گروه مسؤلیت پاسخگویی به “مطالبات شهدا” را بر عهده دارد؟ …مگر می‌شود دراین جامعه دولت از ملت و ملت از دولت مطالباتی داشته باشند ولی شهدا مطالبات نداشته باشند؟ ایشان درادامه چنین عنوان می فرمایند که:
سِرّ اصلی این غفلت در مقام پاسخگویی به “مطالبات شهدا” چیست؟ فهم این سؤال و جواب آن بسیارمهم است.
وبالاخره اینکه:
چرا در کشوری که شهادت را فوز عظیم می داند، باید “مطالبات شهدا” و اجرای اهداف خیل عظیم ایثارگران برزمین بماند و…؟
شفیق فکه درنظر دارد ضمن استفاده از این مطالب، این مهم را بصورت  «تبدیل  “مطالبات شهدا”  به فرهنگ خاص جهت اجرا»  در آورده، و در یک تلاش جمعی، ازلابلای زندگی نامه، وصیت نامه، خاطرات، و نتیجه گفتگوی با خانواده این عزیزان، و مصاحبه با رزمندگان و ایثارگران “مطالبات شهدا” را استخراج و همراه با آیات و روایات همسو، در فضایی مناسب، مسئولان را به پاسخگویی ترغیب نماید. پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه در راستای زنده نگهداشتن ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازمان وابسته نیست و به صورت کاملا خصوصی اداره می شود. از کلیه عزیزانی که در رابطه با برپایی این پایگاه تلاش نمودند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌گردد.

                     پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار